326 total views,  1 views today

Ruch Światło- Życie, znany jako Oaza, jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi on ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników oraz rodziny, które stanowią „gałąź” Oazy, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią formację dla każdej z tych grup Ruch Światło- Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła. Cel ruchu jest właśnie osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Ewangelizacja- katechumenat- diakonia- to trzy etapy drogi formacyjnej oazy.

Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator generalny Ruchu Światło- Życie. Na szczeblu diecezji,parafii odpowiedzialność pełnią moderatorzy diecezjalni, parafialni. Każdy moderator pełni swą posługę wraz z zespołem diakonii.

Jedną z podstawowych metod realizacji programu formacyjnego Ruchu Światło- Życie jest mała grupa formacyjna. W naszej parafii małe grupy formacyjne mogą funkcjonować poprzez cosobotnie spotkania, które rozpoczynają się o godzinie 11:00 w dawnej organistówce obok kościoła(www.domekmlodziezy.pl) Na cotygodniowych spotkaniach można formować się poprzez wspólną modlitwę, śpiew, relacje międzyosobowe.

We wspólne przeżywanie wiary wprowadza się też czytanie Pisma Świętego, czyli słuchanie tego, co mówi do nas Bóg. Słowo Boże stanowi „światło”, które należy wprowadzać we własne życie. Oaza stara się też aktywnie uczestniczyć w życiu parafii. Poprzez wspólny śpiew i modlitwę chce służyć nie tylko sobie, ale również całej wspólnocie parafialnej. Spotyka się również z innymi wspólnotami oazowymi z różnych parafii na Dniach Wspólnoty, a w wakacje wyjeżdża na rekolekcje wakacyjne, które są zwieńczeniem całorocznej pracy formacyjnej.

Jeżeli jesteś zmęczony, straciłeś radość z życia, poszukujesz Boga to znak, że potrzeba Ci więcej RUCHU! Do oazy nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść w sobotę o godzinie 11.00 do domku młodzieży przy kościele i wykazać odrobinę chęci :  )