Ogłoszenia

 112 total views,  1 views today

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.03.2020 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 r.

Od V Niedzieli Wielkiego Postu w kościołach zasłania się krzyże. Zwyczaj ten znany był w Europie już w XIII w. Krzyże były wówczas bogato zdobione klejnotami. Postać Chrystusa wyrażała nie tyle umęczonego, co zwycięskiego Zbawiciela. Dziś tym znakiem zasłaniania podkreśla się cierpienie i całkowite krzyżowe wyniszczenie Chrystusa dla nas. Krzyże pozostają zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku, kiedy to centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża…

Dzisiaj i w następną niedzielę będziemy zbierać ofiary pieniężne do puszek przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne dekoracje kościoła. Z powodu śladowej frekwencji na nabożeństwach niektóre osoby przekazują datki drogą elektroniczną bądź bezpośrednio kapłanom. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W pierwszą sobotę miesiąca 4 kwietnia o godz. 20,15 odprawiona będzie nowenna do NMP, poprzez którą, wraz z całą naszą Archidiecezją przygotowujemy się do peregrynacji cudownego obrazu Maryi. Z powodu pandemii nabożeństwo odbędzie się bez udziału wiernych, można w nim uczestniczyć za pośrednictwem strony internetowej parafii do czego zachęcamy.

Przyszła niedziela, jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Liturgia tej niedzieli wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Na wszystkich mszach św. w kościele odbędzie się poświęcenie palm.

W związku z pandemią koronawirusa przekazujemy niektóre zarządzenia ks. Prymasa:

1. W tym roku nie odbędą się rekolekcje wielkopostne.
2. Nie będzie wyznaczonego dnia wielkopostnej spowiedzi św. z udziałem kapłanów z dekanatu. Prosimy o korzystanie z tego sakramentu podczas codziennych i niedzielnych mszy św. a w Wielkim tygodni wprowadzone zostaną dodatkowe dyżury w konfesjonałach
3. Nie będzie (do odwołania) mszy św. w dni powszednie w kościele filialnym w Bielawach.
4. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzać można tylko w niebezpieczeństwie śmierci, w kwietniu nie będzie zatem tradycyjnych odwiedzin z okazji pierwszego piątku miesiąca.
5. Trumna na pogrzebach podczas liturgii powinna być zamknięta zarówno w kaplicy pogrzebowej jak i w kościele, nie należy organizować konduktów pogrzebowych z kościoła na cmentarz a liczba uczestników uroczystości pogrzebowej nie może przekraczać 5 osób.
6. Odwołane są Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Mogą one być organizowane tylko wtedy gdy są transmitowane za pośrednictwem mediów elektronicznych, ale bez udziału wiernych.

Informacje o świętach i liturgii Triduum Paschalnego podamy w najbliższą niedzielę, uwzględniając nowe zarządzenia ks. Prymasa i rozporządzenia władz państwowych.

Trwajmy na modlitwie w tym trudnym czasie, prosząc Boga o miłosierdzie dla całego świata, a dla każdej i każdego z nas o łaskę nawrócenia.

Transmisje na żywo

Wchodząc poprzez link podany poniżej jest możliwość włączenia się w modlitwę prowadzoną w naszym Sanktuarium. Codziennie o 20:30 różaniec, w niedzielę o 17:30 Gorzkie żale, a także Mszę świętą o godzinie 10:00

Wystarczy kliknąć TUTAJ